اجرای طرح محب در مناطق زلزله زده غرب کشور

مدیرکل بهزیستی استان آذربایجان شرقی از اعلام آمادگی اعزام اکیپ بازسازی روحی بازماندگان زلزله در قالب طرح «محب» به مناطق غرب کشور خبر داد.

به گزارش روابط عمومی بهزیستی آذربایجان شرقی ، محسن ارشدزاده مدیرکل بهزیستی استان ، با اشاره به اینکه عملیات بازسازی روحی و روانی، خدمات روانشناسی و مشاوره ای به بازماندگان زلزله، از خدماتی است که بهزیستی ارائه می دهد، ابراز داشت: در اولین ساعات پس از زلزله غرب کشور، ما اعلام آمادگی کردیم و با مراکز سنندج و کرمانشاه تماس گرفتیم تا در صورت نیاز، حضور پیدا کنیم.

وی با بیان اینکه مدیریت بحران در اداره کل بهزیستی آذربایجان شرقی تشکیل شد، افزود: در این مدیریت بحران در زمینه جمع آوری کمک های مردمی و کمک رسانی روحی به بازماندگان زلزله اقدام خواهیم کرد.

مدیرکل بهزیستی استان آذربایجان شرقی خاطرنشان کرد: طرح «محب» با هدف کمک به بازسازی روحی بازماندگان از زلزله در هر شهرستان تشکیل شده که در حال آماده باش هستند تا در صورت نیاز به مناطق زلزله زده غرب کشور اعزام شوند.

ارشدزاده ادامه داد: تشکیل مهدکودک سیار برای کودکانی که سرپرست وافراد خانواده خود را در زلزله از دست داده اند، یکی از برنامه های بهزیستی است.

مدیرکل بهزیستی استان آذربایجان شرقی همچنین با اشاره به کمک های بهزیستی استان به مناطق زلزله زده غرب کشور تصریح کرد: دو کانکس از آذربایجان شرقی با کمک های مردمی بارگیری شده و به سمت مناطق زلزله زده غرب کشور اعزام شد.

وی گفت: شماره حساب اختصاصی نیز اعلام کرده ایم تا مردم کمک های مادی خود را به شماره حساب 43141111111 بانک رسالت به نام مشارکت های مردمی اداره کل بهزیستی استان آذربایجان شرقی واریز کنند.

مدیرکل بهزیستی استان آذربایجان شرقی در ادامه با بیان اینکه پیشگیری باید در اولویت کارها باشد، اظهار داشت: در حوادث غیرطبیعی نیز اولویت ما پیشگیری است، افراد باید آموزش ببینند تا در صورت وقوع بلایای طبیعی، اقدامات لازم را انجام دهند.

 

نوشته های مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *