تبریز به عنوان پایلوت طرح پیشگیری از خشونت تعیین می‌شود

مدیرکل بهزیستی آذربایجان شرقی با بیان این‌که تبریز به عنوان پایلوت طرح پیشگیری از خشونت تعیین شده است، گفت: تفاهم نامه این طرح امضاء شده و از اول آذر ماه سال جاری در تبریز، اجرایی می‌شود.

به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان شرقی، محسن ارشدزاده در کارگروه تخصصی امور اجتماعی و فرهنگی استان، با بیان این‌که خشونت یکی از آسیب‌های اجتماعی استان ماست، اظهار کرد: خشونت ریشه‌ی اصلی عمده جرایم استان تلقی می‌شود و بر اساس گزارشات مراکزی مانند اورژانس اجتماعی، صدای مشاوره به بهزیستی، حاکی از افزایش میزان رفتارهای خشونتی در جامعه است.

وی از اجرای طرح پیشگیری خشونت در استان خبر داد و گفت: این طرح شامل پیشگیری اولیه و ثانویه خشونت در استان بوده و پیشگیری اولیه در سه محیط شهری، آموزشی و کاری انجام می‌گیرد.

مدیرکل بهزیستی آذربایجان شرقی با بیان این‌که جهت جلوگیری از خشونت‌های خیابانی در استان، رانندگان تاکسی آموزش می‌بینند، اظهار کرد: در این طرح گروه‌های هدف در محیط‌های کارگری، اداری و شهری و صنف رانندگان مورد آموزش قرار گرفته و برنامه‌های آگاه‌سازی و ایجاد کمپین «نه به خشونت» اجرایی می‌شود.

وی با اشاره به اینکه برنامه های پیشگیری ثانویه خشونت برای قربانیان خشونت اجرا می شود، افزود: در این طرح خدمات مددکاری، مشاوره و روانشناختی، مشاوره حقوقی، خدمات حمایتی به افرادی که مورد خشونت قرار گرفته اند، ارائه می شود.

ارشدزاده با بیان این‌که تبریز به عنوان پایلوت طرح پیشگیری از خشونت تعیین شده است، اظهار کرد: دستگاه های آموزش و پرورش، دادگستری، نیروی انتظامی، صدا و سیما، فرهنگ ارشاد، تشکل های کارگری و مردمی در اجرای این طرح با اداره کل بهزیستی استان همکاری می‌کنند.

وی افزود: پیش بینی می‌شود در این طرح به پنج هزار نفر خدمات حمایتی و آموزشی ارائه شود و در حال حاضر تفاهم نامه این طرح امضا شده و از اول آذر ماه سال جاری در تبریز، اجرایی می‌شود.

وی در خصوص ساماندهی کودکان خیابانی در استان، اظهار کرد: تیم ساماندهی و جمع‌آوری بهزیستی به صورت روزانه در سطح شهر فعال است و با هرگزارشی، تیم ما در محل حضور یافته و کودکان خیابانی را جمع آوری می‌کنند.

مدیرکل بهزیستی آذربایجان شرقی خواستار همکاری مردم در خصوص جمع آوری متکدیان و کودکان کار در سطح شهر شد و گفت: علی‌رغم اینکه مردم مخالف حضور متکدی و کودکان کار در سطح شهر هستند ولی در عین حال به آن‌ها کمک می کنند و مردم باید این افراد را جهت برخورداری از حمایت‌های لازم، به دستگاه های حمایتی هدایت کنند.

نوشته های مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *