تحقق عدالت اجتماعی با اجرای قانون جامع حمایت از معلولین

مدیرکل بهزیستی استان در اولین شورای اداری این اداره کل در سال جاری با بیان تاکید رهبرمعظم انقلاب بر عدالت اجتماعی اجرای قانون جامع حمایت از معلولین را یکی از راهکارهای تحقق اجتماعی دانست.

به گزارش روابط عمومی محسن ارشدزاده در این مراسم که با حضور اعضای شورای معاونین ،روسای شهرستانها و کارشناسان ستادی در شهرستان کلیبر برگزار شد ؛با بیان احصا و رفع نواقص قانون جامع حمیات از معلولین از تصویب نهایی آن در 22 اسفندماه 96 خبر داده و بر مطالبه گری روسای شهرستانها و تشکلهای معلولین جهت اجرای قانون مذکورو ارائه خدمات به جامعه هدف تاکید نمود.

ارزیابی عملکرد سال 96 بهزیستی استان و تعیین اولویتهای کاری در سال 97 از اهداف شورای اداری بود که مدیرکل بهزیستی استان آن را خاطرنشان کرده و از بهره برداری 350طرح و پروژه در سال گذشته خبرداد.

وی با متذکر شدن پتانسیل بالای کارشناسان سازمان بهزیستی ،انتخاب بهزیستی به عنوان متولی سلامت اجتماعی در برنامه ششم توسعه را بسیار مناسب و بجا توصیف نموده و افتتاح 11 مرکز اورژانس اجتماعی در شهرستانهای بالای 50 هزار نفر استان را در این راستا عنوان کرده و افزود : در حال حاضر 16 مرکز اورژانس اجتماعی در جهت ارتقا سلامت اجتماعی در شهرستانهای استان در حال ارائه خدمات به جامعه هدف می باشند .

ارشدزاده از تحت پوشش قرار گرفتن افراد پشت نوبتی بهزیستی در سال 97 خبر داد و افزود: بر اساس قانون بودجه سال 97 بخشی از درآمد حاصله از قطع یارانه سه دهک بالای جامعه به ارائه خدمات به افراد پشت نوبتی دستگاههای حمایتی اختصاص داده می شود که طبق این اولویت کاری مستمری چهار هزار نفر از پشت نوبتی های بهزیستی استان از فروردین ماه سال جاری برقرار شده است و مستمری گروه دیگری  از این قشر از خرداد ماه برقرار خواهد شد.

شایان ذکر است در پایان مراسم از مدیرکل بهزیستی استان جهت زحمات ارزشمند ایشان و روسای شهرستانهای مرند ،بستان آباد و کلیبر به عنوان شهرستانهای برتر در سال 96 تجلیل شد.

 

نوشته های مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *