توزیع غذای گرم در بین نوآموزان مهدکودک های مناطق محروم مراغه

رئیس اداره بهزیستی مراغه از توزیع غذای گرم در بین 2 هزار و 430 نوآموز مهدکودک های مناطق محروم و روستایی این شهرستان خبرداد.

شهین صادقی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: از ابتدای سال تحصیلی جدید، توزیع غذای گرم در 85 مهد کودک روستایی و مهدهای کودک حاشیه ای و مناطق محروم شهری مراغه آغاز شده و تا پایان سال تحصیلی ادامه خواهد داشت.
وی ادامه داد: یک میلیارد و 781 میلیون ریال اعتبار برای تامین یک وعده غذای گرم روزانه بین نوآموزان این مهدکودک ها تخصیص یافته است.
صادقی اضافه کرد: این طرح در جهت حمایت از تغذیه مناسب غذایی از نوآموزان و نونهالانی است که در مهدهای کودک مناطق روستایی و محروم این شهرستان آموزش می بینند.
وی با اشاره به ارائه بسته های حمایتی از نوآموزان خانواده های محروم و نیازمند زیر پوشش این سازمان در مراغه گفت: امسال 65 نفر از این نوآموزان از یارانه مصوب دولتی برخوردار شدند.
رئیس بهزیستی مراغه افزود: در این راستا، 255 میلیون ریال به صورت یارانه به خانواده های جزو سه دهک پایین درآمدی از سوی بهزیستی پرداخت می شود.
صادقی اضافه کرد: سازمان بهزیستی به عنوان یکی از نهادهای خدمات رسان به اقشار محروم آسیب پذیر جامعه، گام های مناسبی در حمایت از تعلیم و تربیت کودکان در خانواده های زیرپوشش این نهاد انجام داده و می دهد.
هم اکنون حدود 15 هزار نفر از خدمات اجتماعی و حمایتی بهزیستی در مراغه برخوردار هستند.
شهرستان مراغه با حدود 250 هزار نفر جمعیت در 127 کیلومتری تبریز، مرکز آذربایجان شرقی واقع است.

 

نوشته های مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *