8281

درباره موسسه خیریه فردای بهتر

 

به نام خداوند پاکی ها

موسسه خیریه فردای بهتر در سال 1387 طی هم اندیشی چند تن از دوستان که در زمینه خیریه فعالیت می نمودند، تشکیل گردید و در سال 1388 از فرمانداری تبریز مجوز فعالیت دریافت نموده و به شماره 1105 در اداره ثبت شرکت های تبریز به ثبت رسید. همچنین در مهرماه 89 از بهزیستی استان آذربایجان شرقی مجوز دریافت نمود.

موسسه دارای 25 نفر اعضای هیئت امنا است که بالاترین مجمع تصمیم گیری در موسسه می باشد. هیئت امنای موسسه متشکل از افراد باسابقه در سایر موسسات خیریه، استادان دانشگاه، بازاریان، پزشکان و سایر اقشار محترم جامعه است. هیئت مدیره موسسه 7 نفر می باشد که به وسیله هیئت امنا انتخاب شده است. از دیگر بخش های موسسه می توان به بخش داوطلبان اشاره نمود که اعضای عادی بر حسب علاقه و روحیه خود در موسسه ثبت نام نموده و در فعالیت های خیرخواهانه شرکت می نمایند.

اهداف موسسه خیریه فردای بهتر

 

موسسه غیر انتفاعی

موسسه یک نهاد خیریه و بشردوستانه و غیر سیاسی و غیر انتفاعی بوده و در زمینه های فرهنگی، آموزشی و اجتماعی فعالیت می نماید.

برابری انسان ها

موسسه با برابر دانستن تمامی انسان ها از هر رنگ، نژاد، دین، ملت، زبان، جنسیت و سن، خواهان یاری انسان ها در هر گونه مشکلات زندگی، بیماری ها، مصائب و حوادث می باشد.

فرهنگی آموزشی

موسسه با ارج نهادن به انسان ها سعی خواهد نمود تا با ایجاد زمینه های فرهنگی  آموزشی مناسب ، به رشد و شکوفایی استعدادها و تعالی انسان ها کمک نماید.

حل مشکلات مردم

موسسه عالی ترین هدف خود را حل مشکلات مردم و خدمت به هم نوع و رضایت باری تعالی می داند.

روش های اجرای اهداف موسسه

 

تامین هزینه های تحصیلی دانش آموزان از مقطع پیش دبستانی تا دانشگاه

تامین هزینه های خانواده های آبرومند تحت پوشش از قبیل هزینه های درمانی، اجاره بهای مسکن، تعمیرات ساختمان، ارزاق مورد نیاز و …

ترویج فرهنگ نوع دوستی، دایر نمودن کلاس های مهارت زندگی ، روانشناسی و هنر آموزی برای بانوان، برپایی و حضور در نمایشگاه ها، بازارچه های فروش خیریه

برگزاری سمینار و همایش های مرتبط، انجام پژوهش و تحقیقات، برگزاری مسابقات فرهنگی و ورزشی، تهیه و نشر کتاب و محصولات فرهنگی

فعالیت های خیرخواهانه حمایتی: تامین هزینه های درمانی بیماران بستری – با معرفی خیرین -، بازدید از مراکز نگهداری از کودکان بی سرپرست و سالمندان در جهت حمایت های روحی و معنوی کمک به تجهیز مراکز درمانی و سالمندان.

ایجاد و راه اندازی فضاهای آموزشی برای تحصیل دانش آموزان بی بضاعت و مستعد.

ایجاد اشتغال برای افراد بی بضاعت که توان کار کردن دارند، مطابق با مهارت و شان آنها و سعی در تاسیس کارگاه های تولیدی برای اشتغال بانوان سرپرست خانواده.

یکی از اقداماتی که در این راستا انجام گرفته است، معرفی تعدادی از مددجویان به مشاغل از طریق یکی از اعضای موسسه می باشد.